Do góry

policja

Londyńczycy tracą wiarę w policję

Trwa krytyka działań podjętych przez londyńską policję podczas protestów towarzyszących szczytowi G20. Na zachowanie Metropolitan Police złożono 146 skarg, w toku są trzy odrębne śledztwa badające przypadki bezpodstawnego użycia siły. Dwóch funkcjonariuszy już zostało zawieszonych w obowiązkach.

Policja poszukuje Polaka

Policja Grampian apeluje do polskiej społeczności o pomoc w zidentyfikowaniu mężczyzny odpowiedzialnego za całkowicie bezpodstawną, brutalną napaść. W rezultacie 22-letni mężczyzna będący ofiarą sprawcy doznał poważnych obrażeń twarzy.

Napaść ta miała miejsce w niedzielę 18 stycznia 2009, około 2.30 nad ranem w Aberdeen na ulicy George Street, niedaleko skrzyżowania z ulicą Fraser Place.

Nowy numer na policję

Metropolitan Police uruchomiła w Londynie nowy numer telefonu. Zamiast dobrze znanego 999 Londyńczycy mogą dzwonić na numer 0300 1231212 w sytuacjach, które nie wiążą się z bezpośrednim zagrożeniem – podaje serwis BBC.

Przedstawiciele policji mają nadzieję, że nowa linia telefoniczna ułatwi życie mieszkańcom i ograniczy liczbę "nieodpowiednich" telefonów pod numer 999. Osoby dzwoniący na numer 0300 1231212 zostaną połączone z odpowiednim wydziałem.

Kioskarze kontra policja

Właściciele kiosków w Wielkiej Brytanii zaprotestowali przeciwko nowej kampanii, mającej zachęcać do wstępowania do policji – donosi magazyn „Marketing and More”.

Reklama zamieszczona w kilku gazetach przedstawia policjantów wchodzących do saloniku prasowego, opatrzonego napisem „Słodycze, prasa, narkotyki" z gwiazdką odsyłającą do wyjaśnienia: „To twoja społeczność. Zobacz, co się w niej naprawdę dzieje".

Każdy dzień jest inny

Anna Bartnik pracuje w Norwich jako Police Community Support Officers. Na początku nie było łatwo przekonać rodaków do tego, że jest po to, aby im pomóc, ponieważ jak powszechnie wiadomo Polacy nie darzą przedstawicieli policji dużym zaufaniem i sympatią.

Od 2004 roku wielu ludzi opuściło Polskę w poszukiwaniu lepszego i bardziej godnego życia w Zjednoczonym Królestwie. Jaki był powód Pani wyjazdu z kraju?

Policja na Facebooku

Oficerowie policji z West Yorkshire dołączyli do grona użytkowników portalu społecznościowego Facebook - podaje serwis BBC.

Celem założenia profilów na Facebooku jest informowanie społeczności studenckiej w Leeds o pracy policji oraz kampaniach przeciwko przestępczości. Sierżant Lee Fletcher uważa, że pomoże to w działaniach służb policyjnych.

Użytkownicy będą na bieżąco dostawać wiadomości jak działać w sytuacjach zagrożenia oraz będą informowani o inicjatywach na rzecz walki z agresją oraz przemocą.

Brytyjska policja wytacza wojnę gangom

Brytyjscy ministrowie planują nadać policji więcej praw, aby móc zwalczać przestępczość zorganizowaną – informuje dziennik “The Times”.


Pierwszy przepis dotyczy praw świadków przestępstw. Każdemu świadkowi, który zgłosi się na policję, aby zeznawać przeciwko członkom gangu zostanie zapewniona natychmiastowa anonimowość.

Przedstawiciele policji są zdania, że aby przeciwdziałać przestępczości zorganizowanej należy zapewnić potencjalnym świadkom ochronę.

NHS prosi o ochronę policji

Przedstawiciele NHS wezwali policję do rozlokowania funkcjonariuszy w karetkach pogotowia oraz w izbach przyjęć w piątkowe i sobotnie wieczory – informuje serwis BBC.


Ataki pijanych pacjentów na pracowników służby zdrowia są tak częste, że wymagana jest interwencja policji.

W piątki i soboty 40% zgłoszeń w szpitalach powiązanych jest ze spożyciem alkoholu, a po północy 70% pacjentów stanowią osoby, które wcześniej piły.

13% pracowników NHS spotkało się z użyciem przemocy ze strony pacjentów.