Prawie wszyscy mieszkańcy Falklandów opowiedzieli się w referendum za utrzymaniem dotychczasowego statusu wysp jako terytorium zamorskiego Wielkiej Brytanii.
Spór o Falklandy trwa między Wielką Brytanią a Argentyną od 1982 r. Fot. Strange Ones (CC BY 2.0)
Dwudniowe referendum w sprawie statusu Falklandów zakończyło się w poniedziałek 11 marca wieczorem. Uprawnionych do głosowania było 1672 spośród 2900 mieszkańców wysp. W referendum wzięło udział 92 proc. uprawnionych. Uczestnicy głosowania odpowiadali na pytanie: "Czy chcesz, by Falklandy utrzymały dotychczasowy status zamorskiego terytorium Wielkiej Brytanii?".
Według wstępnych wyników, 98,8 proc. biorących udział w referendum odpowiedziało na to pytanie twierdząco. Spór o Falklandy trwa między Wielką Brytanią a Argentyną od 1982 r., gdy wybuchła wojna o wyspy, wygrana przez Brytyjczyków. Prezydent Argentyny Cristina Fernandez de Kirchner poinformowała już, że nie uzna wyników referendum.
Komentarze 21
...chyba trochę się spóźnili...z Franciszkiem... ;/p
(p.s. "...98,8 proc." czy to jest "większa...większość"?)
prawie 3 tysiace mieszkancow wysp i jedynie ponad polowa uprawniona do glosowania. A co z reszta owiec? Tych obsranych nie wpuszczali na glosowanie?
pamiętaj o dzieciach durny baranie
aha czyli na kazdego doroslego jedno dziecko? chyba czesto tam swiatla nie maja
baranie