Do góry

9-letnia Polka ze złotym medalem w zawodach akrobatycznych

9-letnia Sara Książkiewicz ze szkockiego Rosyth zdobyła wraz ze swoją koleżanką 1. miejsce w gimnastyce akrobatycznej podczas Acrobatic NDP, Youth and IDP Finals and Disability Acrobatic Finals 2024 w Stoke on Trent.

Sara wzięła udział w zawodach gimnastyki akrobatycznej w parze z Rebeccą Rippin (11 lat). Zaprezentowały układ choreograficzny, który zdobył uznanie sędziów i publiczności.

W marcu Sara i Rebecca zajęły pierwsze miejsce w kwalifikacjach do brytyjskich finałów i na zawodach w Stoke on Trent reprezentowały Szkocję.

Sara Książkiewicz i Rebecca Rippin podczas Youth and IDP Finals and Disability Acrobatic Finals 2024 w Stoke on Trent. Fot. Materiały prasowe

Było 12 par w jej kategorii wiekowej. Sara i Rebecca prezentowały się w kategorii 2 Women’s Pair. Układ choreograficzny stworzony został do muzyki. Całość trwa dwie i pół minuty. Dziewczyny musiały w tym czasie pokazać swoje umiejętności. W tych zawodach są różne kategorie, zarówno wiekowe, ale też w zależności od umiejętności

– opowiada Marta Książkiewicz, mama Sary.

Na co dzień Sara uczęszcza do St John’s RC Primary School. W połowie sierpnia pójdzie do piątej klasy. Jak zapewnia jej mama, uczy się dobrze, najlepiej radzi sobie z pisaniem opowiadań, ale jednak woli treningi akrobatyczne. Akrobatykę uprawia od dwóch i pół roku. Trenuje cztery razy w tygodniu, po trzy i pół godziny dziennie.

Najwięcej czasu zajmują jej jednak ćwiczenia. W ogrodzie ma dużą trampolinę i tam skacze. Teraz planujemy kupić dmuchaną matę gimnastyczną, żeby mgła ćwiczyć w domu.

O sukcesach Sary napisały też szkockie media, w tym dunfermlinepress.com.