DZIEŃ SZAKALA - koncert charytatywny ... a ściślej DZIEŃ dla SZAKALA - koncert charytatywny na rzecz Tomasza Szukalskiego. 20 - Dream Club (Krzywy Domek) - Sopot
Udział potwierdzili:
Dominik Bukowski, Adam Czerwiński, Przemek Dyakowski, Darek Herbasz, Sławek Jaskułkę, Piotr Lemańczyk, Janusz Mackiewicz, Wojtek Mazolewski, Maciej Sikała, Mikołaj Trzaska, Tymon Tymański, Adam Wendt oraz ci, których nazwisk nie wolno nam ujawnić. Lista uczestników jest nadal otwarta.
W czasie imprezy odbędzie się licytacja sygnowanych płyt artystów, którzy nie będą mogli wziąć udziału w koncercie - Leszek Kulakowski, Cezary Paciorek, Wojtek Staroniewicz, Olo Walicki.
W Warszawie dla Tomasza Szukalskiego zagrają i zaśpiewają także:
Ewa Bem Artur Dutkiewicz Trio Urszula Dudziak Super Band
Krzysztof Herdzin Trio Paweł Jarzębski Kazimierz Jonkisz Energy
Wojciech Karolak Robert Majewski Adam Makowicz Leszek Możdżer
Jorgos Skolias Józef Skrzek Janusz Stefański Krzysztof Ścierański
Jarosław Śmietana Michał Urbaniak Marcin Wasilewski Trio
Aga Zaryan z Zespołem
Dzień Szakala to prestiżowy koncert poświęcony jednemu z najwybitniejszych polskich muzyków jazzowych. Odbędzie się 21 listopada (niedziela) 2010 o godz. 19:30 na scenie Teatru Bajka w Warszawie. Będzie to wydarzenie artystyczne o podwójnym charakterze. Z jednej strony to wieczór prezentujący 40 lat aktywnej i twórczej pracy Tomasza Szukalskiego, z drugiej – charytatywny koncert i licytacja, które mają wesprzeć materialnie Artystę, znajdującego się obecnie w bardzo trudnej sytuacji zdrowotnej.
Zapraszamy na koncert i prosimy o wsparcie Tomasza Szukalskiego,
Fundacja Euro-Jazz i Teatr Bajka
Mecenat
Koncert ten to pospolite ruszeniem muzyków, którzy chcą pomóc koledze, który znalazł się w potrzebie. Tomasz 'Szakal' Szukalski jeden z najwybitniejszych muzyków w historii polskiego jazzu, ma poważne problemy zdrowotne i materialne. Miał 2 udary mózgu i poważna kontuzje reki. Został sam. Nie bardzo ma gdzie mieszać. Żyje z renty i walczy o powrót do zdrowia. Postęp jest wyraźny ale rehabilitacja potrwa jeszcze wiele miesięcy.
Zebrane podczas koncertu środki maja mu uprościć powrót na scenę.
Możesz pomóc....
Dla tych, którzy chcieliby wesprzeć finansowo Artystę podajemy numer konta:
Polska Fundacja Muzyczna
Kruczkowskiego 12/2
00-380 Warszawa
nr PL22 1440 1101 0000 0000 0325 8057
dla Tomasza Szukalskiego
Tomasz Szukalski, urodzony 8 stycznia 1947 w Warszawie, saksofonista (sopran, tenor, klarnet basowy), jeden z najwybitniejszych instrumentalistów w historii polskiego i europejskiego jazzu. Absolwent PWSM w Warszawie w klasie klarnetu. W wieku 20 lat debiutował na festiwalu "Jazz Jamboree". W tym czasie współpracował z zespołem Janusza Muniaka i Big Bandem "Stodoła". W 1972 związał się z zespołem Zbigniew Namysłowski, z którym zaczął koncertować po świecie. Nagrał z nim znaczące dla obu muzyków albumy "Winobranie" i "Kuyaviak Goes Funky". W tym czasie współpracował tez z Włodzimierzem Nahornym, Janem Ptaszynem Wróblewskim i Tomaszem Stanko, z którym w latach 1974-79 koncertował i nagrywał płyty w całej Europie, również dla prestiżowego wydawnictwa ECM. Pracował tez z europejskimi tuzami jazzu tej klasy co: Arild Andersen, Dave Holland, Palle Danielsson, Terje Rypdal czy Edward Vesala oraz grupa Novi Singers i legenda polskiego rocka, grupa SBB. W 1977 roku zrealizował własny projekt pn. The Quartet (Kulpowicz, Jarzębski, Bartkowski) zespól bez lidera, złożony z wybitnych indywidualności muzycznych, inspirowany twórczością McCoy Tynera, Sonny Collinsa i Johna Coltrane'a, który wielu krajowych i zagranicznych krytyków uważało za jeden z najważniejszych zespołów jazzowych ówczesnej Europy. W latach 1980-90 pracował w duecie z liderem SBB, Józefem Skrzekiem. Grywał tez z Rashiedem Ali, Johnem Surmanem, Albertem Mangelsdorffem, Deanem Brownem, Janem Ptaszynem Wróblewskim (SPPT Chałturnik i Studio Jazzowe Polskiego Radia), Wojciechem Karolakiem, Czesławem Bartkowskim (Time Killers) i Januszem Szprotem (Sz-Sz), Arturem Dutkiewiczem oraz Tadeuszem Nalepa. W międzyczasie oraz w okresie późniejszym kilkakrotnie powracał do koncepcji własnego kwartetu, zapraszając do współpracy Andrzeja Jagodzińskiego, a później Artura Dutkiewicza. Po 2000 roku najczęściej występował w trio z Wojciechem Karolakiem i Krzysztofem Dziedzicem oraz w kwartecie Apostolisa Anthimosa (z Arild Andersenem, Januszem Skowronem). Nagrywał tez z: Anna Maria Jopek, Grażyna Auguścik, Stanisławem Sojka, Wojciechem Majewskim, Grzegorzem Karnasem, Agnieszka Skrzypek oraz formacją Carrantuohill. Ma na swym koncie prawie sto albumów.
Tu w duecie z Wojciechem Majewskim - powyżej
@Fado
Fajnie, ze dzielisz sie z nami takimi rzeczami. Ja rowniez dolaczam sie do akcji. Szkoda tylko, ze ta publika, tzn., ludzie ktorzy interesuja sie jazzem, jest tak zawezona. Moze lepiej by bylo to oglosic na stronie glownej ? Z drugiej strony zawsze sie znajdzie jakis fotelowy krytyk :(. Jednakze mysle, ze warto zaryzykowac. Pozdrawiam
Zapraszam miłośników tegoż ambitnego gatunku i nie tylko:)