Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Edynburgu zorganizował konferencję na temat zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. Wicekonsul Renata Wasilewska-Mazur zwróciła uwagę na rosnącą liczbę zagrożeń, różnice kulturowe oraz przemoc domową.
Wzrost problemów zdrowia psychicznego wśród młodzieży jest widoczny, przy czym na ich stan wpływają nie tylko wyzwania związane ze zdrowiem psychicznym, ale także trudności wynikające z życia na emigracji i oddalenia od rodziny – to wnioski ze spotkania zainicjowanego przez Konsulat RP w Edynburgu.
Przybyli na nie specjaliści ds. zdrowia psychicznego, którzy na co dzień wspierają Polaków mieszkających w Szkocji. Podczas konferencji omówiono bieżące czynniki wpływające na samopoczucie najmłodszych, a także możliwości współpracy z lokalnymi władzami, policją i szkołami polonijnymi. Podkreślono również, gdzie szukać pomocy w przypadku kryzysu.
Najważniejszą lekcją z naszej konferencji jest znaczenie bycia w kontakcie z innymi i otwartości na problemy drugiego człowieka
– podsumowała wicekonsul Renata Wasilewska-Mazur w rozmowie z Katarzyną Semaan.
W Edynburgu działa organizacja Feniks, oferująca zarówno indywidualną, jak i grupową terapię. Razem z innymi polskimi terapeutami w Szkocji, Feniks organizuje coroczny cykl darmowych warsztatów „Oswoić Depresję” i realizuje projekty społeczne wykraczające poza samą terapię.
Pomocy w sprawach zdrowia psychicznego można też szukać na stronie Emito.net w zakładce Katalog Firm/Psycholodzy i psychoterapeuci w Wielkiej Brytanii.
Today, together with our panellists & guests, we are discussing the challenges, solutions & perspectives in regard to child & adolescent mental health. #MentalHealthAwareness #MentalHealthMatters pic.twitter.com/4uYy5M4SYL
— PLinEdinburgh (@PLinEdinburgh) March 21, 2024
Komentarze 9
Może by się tak zająć zdrowiem psychicznym starych Polaków? Ten przegląd reprezentacyjny z tego forum pokazuje, że jest bardzo źle…
no no, tylko nie starych :P
#1:
A nie bo ty!
:p
Mówi się: młodych inaczej.
lub mlodych dluzej