Polski sklep wprowadza się na miejsce brytyjskiego. I tym razem nie chodzi o spożywczak za rogiem, a o gigantyczny budynek przy najdroższej ulicy Londynu – Oxford Street. Wkrótce zakupić tam będzie można odzież polskiej marki Reserved.
Marka Reserved oraz jej młodsze siotry należą do rozwijającej się grupy LPP. W latach dwutysięcznych grupa szturmem zdobyła rynek krajów Europy Wschodniej i regionu Morza Bałtyckiego. W 2014 roku otwarto pierwsze salony Reserved w Niemczech, w 2015 – w Kuwejcie i Katarze. Nowy sklep w Londynie ma rozpocząć ekspansję marki na kraje Europy Zachodniej.
Jak zapewnia rzeczniczka grupy LPP, lokalizacja przy Oxford Street w Londynie ma służyć głównie promowaniu prestiżu i rozpoznawalności marki. Salon zajmie powierzchnię 2,790 metrów kwadratowych. Wiekszość mediów podaje, że wartość podpisanej przez LPP umowy najmu opiewa na 675 mln złotych i została podpisana na 25 lat, jednak dane te są nieaktualne: ostatecznie podpisano dziesięcioletni kontrakt ma wartość 226 mln zł. Na razie grupa nie poszukuje kolejnych lokali na Wyspach, zamierza natomiast uruchomić stronę internetową dla klientów z Wielkiej Brytanii równolegle z otwarciem salonu w Londynie. Reserved szuka również odpowiednich lokali w Paryżu i Milanie.
Analitycy brytyjskiego rynku oceniają, że marce w Wielkiej Brytanii niewątpliwie pomoże rozpoznawalność wśród polskiej społeczności, jednak właściciele Reserved powinni liczyć się ze sporym nasyceniem rynku oraz ostrą konkurencją ze strony lepiej znanych firm, jak H&M i Zara.
Reserved wprowadza się do byłej siedziby brytyjskiego giganta BHS, który zbankrutował w atmosferze skandalu w sierpniu 2016, po blisko 90 latach działalności na rynku.
Grupa LPP ma siedzibę w Gdańsku. Tworzy miejsca pracy dla 21 tys. osób i jest właścicielem blisko 1,700 salonów odzieżowych. Firma jest obecnie jedną z 20 największych spółek giełdowych w Polsce. Poza Reserved posiada także takie marki jak Cropp, House, Mohito, Sinsay i Tallinder.
Komentarze 8
no i fajnie
niby fajnie, ciekawe czy będą wykorzystywać pracowników w UK tak samo jak w PL, czyli maksymalna ilość godzin, minimalne zarobki...
Wykorzystywać? Wielu Polaków przyjechało do UK pracować za minimalną stawkę i mieć maksymalną ilość godzin ;-)
Akurat Reserved ma slaba jakosc produktu, sa duzo lepsze marki i w polsce i w UK.
To taki troche konglomerat globalny.
"Polsce" piszemy wielką literą.