Do góry

Pia Skrzyszowska zdobyła brązowy medal w Glasgow

„Nie mam rekordu Polski, ale mam brązowy medal Mistrzostw Świata” – powiedziała Pia Skrzyszowska po biegu na 60 metrów przez płotki podczas halowych Mistrzostw Świata w Glasgow. Mistrzyni Polski w finale uzyskała czas 7,79 sek.

W biegu na 60 metrów przez płotki podczas Mistrzostw Świata w Glasgow triumfowała Devynne Charlton z Bahamów, która poprawiła własny rekord świata na 7,65 sek. Francuzka Cyrena Samba-Mayela wywalczyła srebro wynikiem 7,74 sek.

Ten start kosztował mnie dużo emocji, bo naprawdę dużo się działo. W półfinale coś zrobiłam sobie w kostkę, ale w końcu wyszło dobrze. Po mistrzostwach Polski na siłowni upuściłam sobie 10 kg na stopę. Miałam duży problem - fioletowy siniak. Później miałam alergię, a kilka dni temu się rozchorowałam. Narzuciłam sobie dodatkową presję, bo chciałam pobić rekord Polski. Byłam blisko w półfinale, ale uznałam, że najważniejszy jest awans do finału

– mówiła po biegu Pia Skrzyszowska.

Od blisko 44 lat rekord Polski w biegu na 60 metrów przez płotki należy do Zofii Bielczyk, która 1 marca 1980 roku uzyskała w Sindelfingen 7,77 sek. Wówczas był to rekord świata, który dał jej mistrzostwo Europy w hali.

Halowe Mistrzostwa Świata 2024 rozegrane zostały w Commonwealth Arena w Glasgow. W klasyfikacji medalowej Polska zajęła 19. miejsce zdobywając jeden srebrny i jeden brązowy medal. Srebro w biegu na 60 m zdobyła Ewa Swoboda.